Zakladáte firmu? Ušetrite čas aj peniaze

0
1375

Začiatky podnikania sú vydláždené prvými prekážkami. Ak ste sa rozhodli pre zakladanie spoločnosti s ručením obmedzeným, mali by ste sa pripraviť na to, že tento proces bude trvať približne štrnásť dni a bude plný formulárov, úradov a úradníkov. Žiaľ, nedá sa to vyriešiť tak ako v Estónsku, kde si eseročku založíte za pár minút cez internet. Ak sa však chcete vyhnúť behaniu po úradoch, existuje spôsob, ktorým tento proces môžete obísť. Aký?

 

Nechajte založenie spoločnosti na externú firmu

Hoci bude zakladanie spoločnosti trvať rovnako dlho, vy iba podpíšete pár dokumentov a raz navštívite daňový úrad a táto spoločnosť firmu pre vás založí. Bude presne podľa vašich predstáv – výška základného imania, predmety podnikania, spoločníci a aj zapísané sídlo spoločnosti v obchodnom registri. A koľko vás to bude stáť? Založenie eseročky so všetkými poplatkami si môžete kúpiť už od 244 €. A ako bonus dostanete dva týždne, ktoré môžete využiť efektívnejšie, ako behaním po úradoch.

 

Ušetrite aj peniaze

Čas sú peniaze, ale aj peniaze sú peniaze, a tak sa vám ich oplatí šetriť. Ste začínajúci podnikateľ, ktorý žije v podnájme a nepotrebuje kanceláriu? Virtuálne sídlo pre vašu firmu je skvelou možnosťou, ako znížiť výdavky. O čo ide? Neplatíte za predražené kancelárske priestory, ktoré nevyužijete, platíte iba za to, čo potrebujete – za adresu, ktorú si môžete zapísať do ORSR. A aká je cena virtuálneho sídla v Bratislave? Môžete si ho prenajať už od 11 €/mesačne.

 

Výhody virtuálneho sídla

Hlavnou výhodou virtuálneho sídla je zníženie nákladov, ale to nie je všetko. Okrem toho vám virtuálna kancelária prinesie aj výhodu toho, že máte sídlo na prestížnej bratislavskej adrese, čo je v začiatkoch podnikania pomerne dôležité. Ďalšou nespornou výhodou je, že vďaka tejto bratislavskej adrese máte až 10-násobne menšiu pravdepodobnosť daňovej kontroly. Čo hovoríte na tieto výhody vy?