Aké sú skúsenosti pacientov so zubnými implantátmi

0
1716

Moderná medicína napreduje veľmi rýchlo a spolu s ňou aj možnosti riešenia všetkých problémov. Inovácie nám dnes už pomáhajú v každom medicínskom obore. A to aj v otázke zubných výplni. Častou otázkou v tomto smere sú priame skúsenosti užívateľov. Zubné implantáty sú pre mnohých stále neprebádanou neznámou, a tým vzbudzujú veľký rešpekt. Aj napriek tomu, že dnes je k dispozícii dostatočné množstvo informácií, ľudia často pristupujú k tejto téme skepticky, hoci pre to nemusí byť vôbec  dôvod.

Implantácia prebieha v lokálnej alebo celkovej anestézii a nie je bolestivá. Ani po odznení anestézie nevznikajú žiadne veľké komplikácie. Výhodou tohto zákroku je, že nevzniká zápal, zákrok je rýchly a nie je traumatický.

Zubný Implantát sa nasadí do zahojenej kosti a následne sa počká na vhojenie implantátu cca  3 – 6  mesiacov. Po vhojení implantátu sa nasadí suprakonštrukcia a zubná náhrada napr. korunka. Táto metóda je najčastejšie používanou implantačnou metódou na svete.

Dr. med. dent. Robert Rosa je zubný lekár, so špecializáciou na stomatologickú chirurgiu, implantológiu a protetiku, s dlhoročnými skúsenosťami a praxou v týchto oblastiach, ktoré získal počas štúdia stomatológie na univerzite v Marburgu, Nemecku, následne praxou v zubných ambulanciách v Nemecku a Rakúsku, kde aj dodnes vykonáva činnosť zubného lekára a implantológa.

Skúsenosti s doktorom Dr. med. dent. Robert Rosa.

Praktické výhody používania zubných implantátov majú neporovnateľný prínos. Dôležitá je samozrejme tiež kvalita. Preto každý zubný implantát podlieha prísnej kontrole. Obavy tak vôbec nie sú na mieste. Dôležité je celú situáciu si premyslieť a uistiť sa, že rozhodnutie je správne. A v neposlednom rade si užívať všetky výhody krásneho, žiarivého úsmevu.