Ako na plynulú jazdu.

0
1174
Ako na plynulú jazdu.

Plynulou jazdou môžeme dosiahnuť úsporu paliva, menej stresových situácií za volantom a dlhodobo lepšie udržateľný dobrý technický stav nášho vozidla. Na to, aby sme sa naučili jazdiť plynulo, pritom netreba ďalší nadstavbový vodičský kurz.

Vyhnite sa prudkému brzdeniu

Tento spôsob jazdenia môžeme vidieť najmä v meste, kde je plno križovatiek, semaforov a prechodov pre chodcov. Auto prudko vyštartuje na zelenú a o pár metrov ďalej už brzdí na ďalšej križovatke.

Pokiaľ vidíte pred sebou križovatku, na ktorej svieti červená, zrýchlite pomaly na povolenú rýchlosť a nechajte auto na križovatku dôjsť na neutrál.

Namiesto bŕzd skúste prednostne využívať zotrvačnosť a prirodzenú brzdnú silu motora Opel Astra.

Predvídajte

Tento bod veľmi úzko súvisí s predchádzajúcim. Sledujte premávku okolo seba , pred sebou a snažte sa správne odhadnúť dopravnú situáciu, napriek mnohým elektronickým asistentom v Opel Astra. Vyhnete sa nielen zbytočnému brzdeniu a následnému zrýchľovaniu, ale aj prípadným dopravným nehodám.

Správny výber trasy

Sú situácie, kedy sa dopravnej zápche jednoducho nevyhnete, pretože inou cestou sa do práce nedostanete. Pokiaľ vám to situácia dovolí, plánujte. Či už na to použijete jednu z mnohých aplikácií na sledovanie dopravnej situácie, navigáciu Opel Grandland alebo sa zo skúsenosti vyhnete jazde cez centrum mesta v období dopravnej špičky. Správny výber trasy vám môže ušetriť čas a kopu nervov.