Ako vybrať náušnice s drahokamami

0
1846

Náušnice s drahokamami majú obrovskú výhodu v tom, že sa vyskytujú v nesmiernom množstve tvarov, štýlov a farieb. Vyberať je teda skutočne z čoho. Zlaté náušnice s drahokamami si dokonca môžete nechať vyrobiť, napríklad pridať drahokamy, ktoré vám vypadli z iných šperkov, alebo ktoré ste si len tak zaobstarali.
Pred samotným nákupom náušníc s drahokamami je však potrebné zamyslieť sa nad pár vecami, aby ste vybrali skutočne vhodné náušnice, ktoré vám pristanú. Na pár aspektov, ktoré by ste pri výbere náušníc s drahokamami nemali opomenúť, vás teraz upozorníme.

Veľkosť náušníc s drahokamami
Pre tie šťastné, ktoré sa narodili s krásnym dlhým krkom, je výber ľahký, pretože nemusia veľkosť a dĺžku náušníc riešiť. Ak, ale máte skôr kratší krk, vyvarujte sa príliš dlhým visiacim náušniciam. Dlhé visiace náušnice  by totiž len zdôraznili abnormálnu dĺžku vášho krku. Lepšie je teda zvoliť napríklad náušničky v tvare napichovačiek, či šrubovačiek, ktoré budú opticky krk predlžovať.
Tvar náušníc s drahokamami
Podobné je to aj s tvarom náušníc. Ak máte príliš okrúhlu tvár, namiesto okrúhlych náušníc vám budú lichotiť skôr hranaté náušnice, naopak ostré rysy v tvári zjemnia náušnice oblé a guľaté. Tie pomôžu aj majiteľkám s dlhou tvárou a ostrou bradou.

157888

Farba náušníc s drahokamami
Skôr ako o farbe náušníc, budeme vlastne hovoriť o použitom drahokame, pretože ten určuje farbu náušníc. Ďalej je to samozrejme aj použitý kov, zlaté alebo strieborné náušnice. Všeobecne môžeme povedať, že ľudia, majúci skôr bledú pleť, by sa mali vyvarovať príliš výrazným farbám. Alebo naopak môžu farebný kontrast použiť ako svoju prednosť. Majitelia opálených tvárí si môžu dovoliť viac experimentov s farbami drahokamov.
Nezabudnite tiež zladiť náušnice s oblečením. Zvoliť k svojmu outfitu podobnú farbu, alebo farbu, ktorá farebnú kombináciu pekne dopĺňa. Ak ste zvolili veľmi farebné oblečenie, náušnice by mali byť skôr decentné, aby ste to s farbami príliš neprehnali.
Náušnice k účesu
Je dobré popremýšľať aj nad tým, či sa náušnice hodia aj k zvolenému účesu. Nie nadarmo sa napríklad visiace náušnice nosia k drdolom a stiahnutým vlasom, preto tak náušnice krásne vyniknú a podčiarknu vybraný účes. Naopak, pri rozpustených vlasoch nemusia byť náušnice tak výrazné, pretože sa napokon v záplave kaderí stratia.