Chcete chudnúť a zároveň príjemne tráviť čas? Vyskúšajte kolieskové korčule

0
1112

Jar sa pomaly, ale isto blíži a ľudia budú čoraz viac športovať vonku na čerstvom vzduchu. Možností je niekoľko,  no vyberajte tak, aby ste športové prostriedky využívali pravidelne.

Vymeňte bicykel za korčule a spevnite si postavu

Ak patríte medzi ľudí, ktorí chcú nejaké to kilo schudnúť, no nemajú čas tráviť hodiny v posilňovni, existujú pre vás aj iné možnosti. Spojiť ich môžete nielen s oddychom, ale aj strávením prijemných chvíľ s rodinou alebo priateľmi. Stačí si obuť kolieskové korčule a dobrodružstvo sa môže začať. Hoci je jazda na nich náročná a treba začať pomaly, po krátkom čase sa môžu stať vašou pravou rukou aj pri cestovaní do práce alebo do školy. Vďaka pravidelnému korčuľovaniu dokážete nielen schudnúť, ale najmä spevniť partie tela, ktorých premena nie je vôbec jednoduchá. Kým pri bicyklovaní sedíte, pri jazde na korčuliach sa narobíte omnoho viac. Na to, aby ste sa pohli musíte zapojiť  viac svalov, ako si dokážete predstaviť.

Ako si vybrať správne korčule?

Ak si neviete rady s výberom korčulí, odporúčame riadiť sa nasledujúcimi radami, ktoré vám určite pomôžu. V prvom rade si musíte ujasniť, aký typ potrebujete a to podľa toho, na akom teréne budete jazdiť. Poznáme nielen in-line korčule, ale dokonca aj slalomové, fitness alebo dvojradové. Následne na to si musíte zvoliť správnu veľkosť, ktorá vám dokonale sadne na chodidlo. Dôležitá je aj veľkosť a tvrdosť koliesok, pretože práve kolieska sú jedným z najdôležitejších faktorov, ktorý ovplyvňuje celkový výkon korčulí. Menšie kolieska sú pomalšie a určené skôr pre kvalitný povrch a sú lepšie ovládateľné. Väčšie sú zas omnoho rýchlejšie a pre niektorých aj nebezpečnejšie.

Aj preto je dôležité vybrať si správne kolieska, na ktorých sa budete cítiť dobre, pohodlne a bezpečne. Okrem spomínaných vlastností treba prihliadať aj na dĺžku rámu, ložiska a materiál. Až po zvážení všetkých dôležitých kritérií sa zamerajte na farbu a cenu, ktoré rozhodnú o tom, aké korčule si nakoniec zakúpite. Ak nemáte čas na návštevu viacerých obchodov, no chcete vidieť čo najširšiu ponuku, odporúčame pozrieť si korčule u internetového športového predajcu inSPORTline. V sekcii kolieskové korčule sú pre zákazníkov pripravené nielen rôzne druhy korčulí, ale aj príslušenstvo potrebné k jazde. Bez neho by ste sa nemali vybrať na žiadnu cestu, pretože tá môže byť nebezpečná.

Vyzbrojte sa preto chráničmi, reflexnými pásikmi a prilbou, ktorá je základným ochranným prvkom. Práve úrazy hlavy patria pri športe k tým najnebezpečnejším, preto si ju dostatočne chráňte. Okrem toho tento predajca ponúka aj bicykle, kolobežky a rôzne iné športové pomôcky a zariadenia.