Čo je e-learning? A aký bude mať prínos pre vašu firmu?

0
1873

V súčasnej dobe sa vo vzdelávacom segmente dostáva do popredia elektronické vzdelávanie, ktoré je preslávené predovšetkým pod názvom e-learning. Základným stavebným kameňom sú informačné a komunikačné technológie, ktoré sa používajú na realizáciu kurzov (školenia), distribúciu študijných materiálov a komunikáciu medzi študentmi a pedagógmi, respektíve zamestnanci a školiacimi lektormi. Prostredie elektronického vzdelávania sa neustále vyvíja a zlepšuje, pretože sa ustavične zdokonaľujú a inovujú informačné a komunikačné technológie. V nasledujúcich riadkoch vám prezradíme, aký prínos bude mať e-learning vo vašej spoločnosti.

E-learning by sa dal charakterizovať ako vzdelávanie realizované prostredníctvom počítačovej siete, ktoré slúži k efektívnemu dosahovaniu cieľov. V slovenskom prostredí sa tento spôsob výučby a školenia spája s modernými systémami LMS (Learning Management Systems).

Prepracovaný LMS systém

Vzdelávacie procesy prebiehajú prostredníctvom prepracovaného LMS riešenia, pričom sa jedná o riadiaci systém s nespočetným množstvom funkcií. Rozvoj zamestnancov je veľmi dôležitý, lebo preškolení pracovníci sú prínos pre podnik. Veľkej popularite v tejto oblasti sa teší open source systém od spoločnosti IMPLEMENT s.r.o., ktorá do vašej spoločnosti vnesie modernú vzdelávaciu platformu. Vaši zamestnanci sa potom môžu školiť kedykoľvek a kdekoľvek. Stačí, aby mali iba pripojenie k internetu.

Hoci e-learning je spojený predovšetkým so školským prostredím, čoraz častejšie zasahuje tiež do prostredia firemného. Vzdelávanie zamestnancov už dávno neprebieha len osobne, ale školia sa cez internet. Táto forma je oveľa efektívnejšia, interaktívnejšia a pútavejšia. Šetrí nemalé náklady, najmä ak je školenie určené iba pre úzky kruh ľudí.

Ak chcete do svojej firmy zabudovať výkonný LMS systém, odporúčame obrátiť sa práve na spoločnosť IMPLEMENT s.r.o., ktorá poskytuje tiež poradenstvo.

 

FOTO: © Melpomene / Dollar Photo Club