Dentálna hygiena: Pomôcky na čistenie zubov

0
1846

Koľko krát denne si treba čistiť zuby? Ak si zuby vyčistíte tak dôkladne, že odstránite povlak zo všetkých zubných plôch vrátane medzizubných priestorov a jazyka, stačí čistiť zuby jeden krát denne. Ale vždy je lepšie ak si umyjete zuby ráno a večer. Z toho by ste aspoň večer mohli venovať čas aj medzizubným priestorom.

Medzizubné kefky

Povlak sa usádza hlavne tam, kde sa s normálnou kefkou nedostaneme. Práve menej dostupné miesta sú ložiskom zubného kameňa. Predchádzať tomu môžete výberom správnych medzizubných kefiek. Dostanete ich kúpiť v rôznych veľkostiach, podľa toho, aké veľké máte medzery medzi zubami. Najlepšie ak sa na konkrétne veľkosti vašich medzier spýtate vašej dentálnej hygieničky.

Dbajte na správnu veľkosť aby ste si nepoškodili ďasná a naopak ak bude veľkosť kefky malá nevyčistí medzizubný priestor dostatočne. Dentálna hygiena vám už len dopomôže ku krásnemu úsmevu. Základ je nezabúdať na medzizubné kefky a pravidelné umývanie zubov správnou technikou.

Dentálna niť

Dentálna niť sa dostane na miesta kde sa medzizubná kefka už nemohla dostať. Niť je rýchla pomôcka v prípade ak sa nám dostane jedlo na neželané miesto v medzizubnom priestore. Môžete ju mať neustále po ruke. Jej veľkosť je veľké plus. Dáte si ju do vrecka alebo kabelky a máte ju neustále po ruke.

Škrabka na jazyk

Rovnako ako na zuboch tak isto aj na jazyku máme množstvo baktérií. Treba si pravidelne čistiť jazyk aby ste mali svieži dych. Práve na jazyku sa baktériám nesmierne darí.

Preventívna zubná prehliadka bude s pomôckami na čistenie zubov prechádzka ružovou záhradou. Zároveň budete mať krásny hollywoodsky úsmev bez nepríjemného zápachu z úst.