Doplnky na chalupu a DIY nápady

0
1392
Doplnky na chalupu a DIY nápady

Doplnky dotvárajú celkový dizajn každej domácnosti a rovnako aj chalupy. Dokážu priam kúzelným spôsobom dotvoriť každý štýl bývania. Preto nezabúdajte okrem zainvestovania do prerábky, odložiť si aj pár drobných na doplnky.

Doplnky vás nemusia zruinovať. Siahnuť môžete po originálnych hrnčekoch, ktoré budú za svoju potlač vďačiť práve univerzálnemu termolisu. Takéto hrnčeky pôsobia hravým a originálnym dojmom.

Organické materiály sú tými najlepšími pre výrobu tých najkrajších doplnkov. Hodia sa naozaj ku každému štýlu bývania a výnimkou nie je ani dychberúci vidiecky štýl bývania. Organické materiály akými sú: drevo, levanduľa, šišky a mnoho ďalších sú naozaj skvelo kombinovateľnými druhmi organických látok.

Dnes vám predstavíme pár jednoduchých typov ako na výrobu tých najkrajších doplnkov z prírodných materiálov alebo aj z iných ľahko dostupných materiálov

Prútený veniec v tvare srdca

Hoci je už dávno po sviatku zaľúbených, tak to neznamená, že sa musíte na dobro rozlúčiť s doplnkami v tvare srdca. Práve naopak! Dekorácie v takomto tvare sú naozaj skvelou dekoráciou, ktorá rozhodne nebude pôsobiť fádne.

Návod na výrobu takéhoto venčeka je naozaj jednouchý. Prútený veniec v tvare srdca zaručene zoženiete do ceny dvoch eur. Následne ho už len stačí ozdobiť papierovými srdiečkami rôznych veľkostí, čerstvými či sušenými kvetmi, chumáčikmi z vlny. Fantázií sa medze nekladú,  a preto verím, že každý z vás si ozdobí prútený veniec presne tak, ako sa páči práve jemu. Všetky tieto dekorácie môžete skrátka pripevniť taviacou pištoľou.

Jarná dekorácia- kuriatka v košíčku

Jar je už jednoznačne tu, preto sme si pre vás pripravili aj dekoráciu, ktorá odráža práve jarnú náladu. A tým sú konkrétne kuriatka v košíku.

Čo budete potrebovať: pletenú rukavicu (ideálne žltú), duté/ umelé vlákno, vatu (skrátka materiál, ktorým danú rukavicu budete môcť vyplniť), nožnice, stužku, ihlu a niť, koliesko filcu, kúsky oranžového filcu na zobáčiky, 10 čiernych korálikov na oči

Ako na to:

  1. Rukavicu vyplňte vatou/ umelým vláknom (vypĺňajte najmä prsty a palce)
  2. Za pomoci stužky zviažte prsty približne tri cm pod špičkou (týmto spôsobom vytvoríte hlavičku)
  3. Kuriatka zošite a rukavicu prevráťte tak, aby všetky kuriatka boli spevňované lemom rukavice (rovnako, ho môžete opäť prichytiť ihlou a niťou)
  4. Na spodok rukavice prišite koliesko z filcu (slúži ako stojan a zároveň zakryje neestetické časti)
  5. Na tváričku prešite oči a dva malé trojuholníky z oranžového filcu, ktoré budú predstavovať zobáčiky
  6. Takto zhotovenú dekoráciu umiestnite do košíčka alebo kvetináča

Toto je len pár nápadov na to, akým spôsobom si môžete spríjemniť vaše bývanie. Samozrejme, že skvelým nápadom je aj typická dekorácia v podobe tradične maľovaných vajíčok. Organické materiály sú skvelými najmä aj z toho hľadiska, že sú finančne nenáročne. Je možné ich zladiť k hocijakému ročnému obdobiu. Za ich veľké plus považujem aj fakt, že ich nemusíte skladovať, ale po ich doslúžení ich môžete krátka vyhodiť.