Drevené okná – architektonický prvok nejednej domácnosti!

0
1974

Vedeli ste o tom, že drevené okná patria medzi najvyhľadávanejšie typy okien vôbec? Pochopiteľne, že materiál akým je drevo má svoje výhody i nevýhody, no vo všeobecnosti platí, že práve prírodný materiál je jedným z najkvalitnejších, a to najmä kvôli jeho vysokej odolnosti i izolačným schopnostiam.

Najväčšie prednosti dreva – nádherný dizajn, výborné funkčné vlastnosti, vysoká odolnosť!

Ak ste milovníkom dizajnových kúskov, máte zmysel pre architektonické skvosty a nebojíte sa investovať do kvalitných prvkov, ktoré budú zdobiť interiér, resp. exteriér vášho domu, vedzte, že eurookná splnia vaše očakávania i najtajnejšie túžby. Práve v dnešnej dobe sa kladie vysoký dôraz na využitie moderných prírodných materiálov, ktoré si konečne našli „svoje miesto“ v príbytkoch mnohých domácností a niet sa čomu čudovať. Pôvab a krása drevených okien, ale i špičkové funkčné vlastnosti! Na rozdiel od plastu sa môže drevo pochváliť tým, že „dýcha“, no napriek tomu sa nemusíte obávať vysokej priepustnosti tepla. Údržba drevených okien je možno o niečo náročnejšia v porovnaní s inými druhmi materiálov, no to neznamená, že by ste im museli venovať denno-denne dostatok času. Stačí, ak aspoň jeden krát ročne okná pretriete špeciálnymi nátermi určených práve na drevo, vďaka ktorým si zachovajú vysokú životnosť a nádherný vzhľad ako v čase, keď ste ich práve zakúpili. Farby sú flexibilné i pružné, „pohybujú“ sa spoločne s drevom a sú mimoriadne odolné voči UV žiareniu i poveternostným vplyvom, čo považuje mnoho zákazníkov za jednu z najväčších predností.

Investícia sa vyplatí!

Áno, investícia do drevených okien sa skutočné vyplatí! Eurookná spĺňajú vysoké stupne požiarnej odolnosti, čo sa môže zdať absurdné, no skutočne je to tak! Pochopiteľne, musí ísť o kvalitné produkty, a práve preto sa pri výbere zamerajte nielen na produkt ako taký, ale i výrobcu, jeho skúsenosti a kvality, ktoré sú bezpochyby kľúčové!