Horčík je skutočne dôležitý! Ako ho doplniť?

0
1170

Cítite sa neustále unavený, zničený a bez života? Na vine nemusí byť len počasie či zvýšená psychická záťaž, ale aj nedostatok vitamínov a minerálov. Špeciálne, horčíka. Aké má tento minerál účinky a ako ho efektívne dopĺňať?

My, ľudia, sme poverčivé tvory. Keď spozorujeme nejaký jav na našom organizme, jeho pôvod často pripisujeme rôznym poverám bez toho, aby sme pátrali po jeho pravom pôvode. Jedným z častých mýtov je takzvaná jesenná únava. Je bežným zvykom, že na jeseň sa cítime unavení, vyčerpaní a kompletne bez života. Povieme si však, že to je bežná jesenná únava, ktorá skôr či neskôr sama prejde. Áno, z časti je pravda, že sychravé jesenné počasie vplýva na ľudskú psychiku a dokáže ju do istej miery narušiť. Avšak tým pravým dôvodom, prečo sa cítime unavení, je práve nedostatok vitamínov a minerálov. Cenným minerálom, ktorý riadi energetický metabolizmus v našom tele, je práve horčík. Jeho nedostatok sa prejavuje citeľnými pocitmi únavy a vyčerpania.

Príjem horčíka z bežnej potravy je však nedostatočný na to, aby pokryl jeho výdaj v tele. Je tak potrebné dopĺňať ho pomocou doplnkov stravy. Jedným z najúčinnejších je prípravok Horčík + B6.

Dôležitá regulácia energetického metabolizmu

Energetický metabolizmus by sme v bežnej ľudskej reči mohli pomenovať ako hospodárenie tela s energiou. Ak energetický metabolizmus nie dobre regulovaný, dochádza k rôznym poruchám metabolizmu, ktoré sa následne prejavujú ako únava. Horčík sa stará o reguláciu energetického metabolizmu a nervovej sústavy a správnu funkciu svalov. V prípravku Horčík + B6 je navyše podporený aj vitamínom B6, ktorý má na ľudské telo tiež viacero blahodarných účinkov. Výhodou je, že jeho účinky na organizmus pocítite už po niekoľkých požitiach.

Doplnok stravy Horčík + B6 zoženiete v e-shope Greenlike.sk. Tak neváhajte a nabuďte svoj energetický metabolizmus aj vy!