Kokosová voda – chutný a zdravý prírodný nápoj

0
1739

Kokosová voda je čistý, prírodný a chutný nápoj, ktorý oceňujú najmä športovci. Blahodárne pôsobí na organizmus aj počas horúčav, takže je to ideálny nápoj na leto, pretože spoľahlivo uhasí smäd. Okrem toho má množstvo pozitívnych účinkov na naše zdravie o ktorých by ste určite mali vedieť.

Prírodný nápoj pre športovcov

Kokosová voda je ideálny izotonický nápoj, pretože hydratuje telo, dodáva energiu, vitamíny, minerály a elektrolyty. Jej účinky oceníte v horúcom počasí aj pri náročnom cvičení vonku.

Kým klasické športové nápoje obsahujú farbivá, arómy a rafinované cukry, pri kokosovej vode to nehrozí. Vylepšiť si ju môžete bylinkami alebo ovocím podľa vašej chuti. Aby sme nezabudli – pohár kokosovej vody obsahuje asi 50 kalórií čo naozaj nie je veľa.

Podporuje chudnutie a trávenie

Okrem toho, že má kokosová voda málo kalórií, obsahuje aj veľmi málo tukov, takže ju môžete piť aj pri chudnutí. Keďže je nutrične bohatá, vyvoláva pocit sýtosti na dlhší čas a navyše potláča chuť do jedla.

Kokosová voda obsahuje bioaktívne enzýmy a tak pomáha absorbovať živiny z jedla v čreve a podporuje trávenie. Pri konzumácií väčšieho množstva ale môže mať laxatívne účinky.

kokos-voda

Prospieva zdraviu

Exotický nápoj, akým kokosová voda prípadne ďalší produkt kokosové mlieko nepochybne je obsahuje vitamíny B, minerály, stopové prvky ako zinok, jód, selén a podobne. Okrem toho, že je dobrým antioxidantom má aj antibakteriálne a antivirálne účinky, takže podporuje imunitu a pomáha aj v boji s chrípkou alebo prechladnutím.

Vysoký obsah minerálov robí z kokosovej vody nápoj vhodný pre ľudí trpiacich ochorením obličiek. Zároveň je prírodným diuretikom a podporuje aj produkciu a prietok moču. Aj osoby, ktoré majú problém s vysokým krvným tlakom by si mali dopriať pohár kokosovej vody. Zlepšuje totiž cirkuláciu krvi, znižuje krvný tlak a riziko srdcového infarktu.

Ďalšie produkty z kokosu nájdete na: http://www.najtelo.com/product-category/kokosovy-olej/