Milovníci raftingu, pozor! Toto sú 4 rieky vo svete ideálne na splavovanie

0
1716

Každý, kto zažil adrenalín na divokej rieke, napríklad jedinečný rafting v Belej, vie, že je vysoko návykový. Ten pocit nebezpečenstva, nepredvídateľnosti, slobody je na nezaplatenie. Až tak, že mnohí raftingoví nadšenci neváhajú a precestujú hoci aj celý svet, len nech nájdu ešte divokejšiu a nespútanejšiu rieku, na ktorej sa naplno odviažu.

Ak aj vy vyhľadávate dobrodružstvo v rafte, toto je štvorica jedinečných svetových riek, kde rafting rozhodne stojí za to zažiť.

Rieka Çoruh v Turecku

Ide o rieku, ktorá je vôbec najrýchlejšie prúdiacou riekou na svete, čo hovorí samo za seba. Áno, toto je ozajstná výzva pre všetkých, ktorým sa rafting v Čunove už trochu máli a chcú skúsiť niečo exotickejšie a divokejšie. Rieka Çoruh totiž tečie skutočne úžasnými tiesňavami v odľahlej severovýchodnej časti Turecka. Nejde však len o samotnú rieku, ktorá vás nesporne upúta, aj okolitá fauna a flóra rozhodne stoja za to. A aj úchvatné historické ruiny ešte z čias Byzantskej ríše, na ktoré tu tiež natrafíte.

Rieka Noce v Taliansku

Divoká rieka Noce vás uchváti nielen roztápajúcimi sa alpskými ľadovcami, keďže sa nachádza vo vzdialenom Val di Sole v  Dolomitoch na severe krajiny, ale aj unikátnym splavom, ktorí milovníci tohto športu označujú ako jeden z najvzrušujúcejších zážitkov, aký kedy na vode okúsite.Rieka Zambezi v Zimbabwe

Rieka Zambezi pretekajúca aj priamo pod nádhernými Viktóriinými vodopádmi prechádza 23 kaskádami, vďaka čomu je splav tu rozhodne neopakovateľným dobrodružstvom.

Rieka Futaleufú v Čile

Priezračná modrá voda rieky Futaleufú núka skvelý zážitok a nádhernú horskú scenériu. Množstvo kaskád, ktoré tu nájdete, to je výzva aj pre skúsených vodákov. Začiatočníci si však tiež prídu na svoje, keďže je tu skrátka nádherne.

A hoci nikto netvrdí, že ani náš rafting Čunovo nemá svoje neopakovateľné čaro, predsa len by istotne stálo za to, môcť vycestovať za raftovaním aj na ďalšie čarokrásne rieky vo svete. Čo vy na to?