Prečo dať prednosť trojkolke pred motorkou?

0
624
Prečo dať prednosť trojkolke pred motorkou?

Trojkolky na našich cestách pôsobia exoticky a stretnúť sa s nimi môžete len sporadicky. V zahraničí je tento trend opačný – trojkolky extrémne získavajú na popularite. Oproti motorkám majú trojkolky značné výhody, ktoré pocítite ihneď pri nasadnutí. Následne sa počas jazdy neprestanete čudovať, čo všetko tieto stroje dokážu. Prečo dať trojkolke prednosť pred motorkou?

1. Neprehliadnuteľný dizajn

Trojkolky prvotne upútajú svojim dizajnom podobne ako štvorkolky. Dve kolesá vpredu a jedno vzadu spolu s priam futuristickým vzhľadom je to, čo hľadá každý extrovert. Ak vám ani to nestačí, tak si zaobstarajte trojkolku Can-Am Ryker. Na tomto stroji sa dajú meniť panely podľa vášho vkusu a nálady.

2. Extrémne pohodlie

Motorkári poznajú ten pocit rozlámania po niekoľkohodinovej jazde. Bez prestávok to skrátka nejde, pretože motorka nie je štvorkolka. Takéto pocity s trojkolkou nezažijete. Sedadlá sú navrhnuté tak, aby spĺňali ergonomické parametre. V už spomínaných modeloch Can-Am Ryker je dokonca možné nastaviť jazdnú polohu. Všetky uvedené parametre dávajú tušiť, že trojkolka je vozidlo určené na dlhé a ničím nerušené jazdenie.

3. Pevnejšia ako skala

Trojkolka sa v oblasti stability nedá s motorkou porovnávať. Motorka v každej zákrute vyžaduje spoluprácu jazdca. Trojkolka vás udrží na ceste aj v tej najostrejšej zákrute pri vysokej rýchlosti. V trojkolkách je zabudovaných niekoľko stabilizačných systémov a v spojení s tromi kolesami je prakticky nemožné vyjsť z jazdnej dráhy.

4. Lacné jazdenie

Motory v trojkolkách Can-Am sú vysoko výkonné. Ide o značku Rotax, ktorá je známa spoľahlivosťou a zároveň nízkou spotrebou. Potešiteľný je tiež dojazd. Na jedno natankovanie by ste mali zvládnuť okolo 400 km. Vďaka kardanovému hriadeľu zavítate do servisu len minimálne.

5. Jednoduché ovládanie

Ak sa neviete zžiť s motorkou, tak vám garantujeme, že s trojkolkou budete kamaráti ihneď po prvej jazde. Ovládanie trojkolky je extrémne jednoduché, keďže disponuje automatickou prevodovkou. Počas jazdy si budete užívať bez toho, aby ste sa museli starať o výkon a spotrebu.