Predstavujeme cestné stroje Caterpillar

0
1051

Tieto valce, frézy a finišery sa vám pri prácach zídu

Potrebujete si prenajať cestné stroje? Čakajú vás šichty v obci či v meste? Práce na ceste či chodníku? Zastavte sa v požičovni stavebných strojov CAT. Nájdete tu valce, frézy, finišery, ale i rôzne iné použité stroje, ktoré čakajú na ďalšie využitie.

Valce CAT

Tandemové vibračné valce Caterpillar nájdu využitie na menších a úzkych plochách. Stroje sú vybavené ochranným rámom ROPS, pohodlným sedadlom a dokonca ochranou proti vandalizmu. Nájdete medzi nimi živičné valce od 1485 kg až do 11 140 kg.

Ťahačové valce CAT pre náklad o hmotnosti 7 až 20 ton majú optimálnu schopnosť stúpania vďaka hydrostatickému dvojkruhovému pohonnému systému. Unikátny systém excentrických závaží s oceľovými brokmi v púzdrach umožňuje nastavenie dvoch amplitúd pre rôzne pôdne pomery. Samozrejmosťou je tiež bezproblémová údržba. Nájdete medzi nimi zeminové valce od tých menších (cca 7600 kg) až po tie najväčšie (takmer 19 000 kg).

Frézy CAT

Cestné frézy Caterpillar sú ideálne pre vnútromestské oblasti, keďže automatické systémy riadenia umožňujú na milimeter presné frézovanie aj v zátačkách. Stroje sú vhodné pre asfaltové a betónové plochy, pri ktorých sú potrebné väčšie hĺbky frézovania, napríklad pásové a priemyselné plochy, kruhové objazdy, mosty alebo parkoviská. Majú výkon od cca 160 až po 470 kW. Hĺbka frézovania je od 305 po 330 mm a šírka frézovania od 1000 po 2235 mm.

Stabilizačné frézy CAT sa využívajú predovšetkým pri stavbe diaľnic, železničných koridorov a plôch komerčných zón. Hodia sa však aj na zakladanie skládok, pri vyrábaní homogénnych zmesí na utesnenie skládok proti podzemnej vode. Ich výkon je podobný ako pri cestných frézach, ale hĺbka a šírka frézovania už predstavuje vyššie hodnoty (500 mm a 2400 mm).

Finišery CAT

Finišery Caterpillar sú zariadenia plniace viacero funkcií: ukladanie, zrovnávanie a čiastočné zhutnenie asfaltovej zmesi. Uplatnenie nájdu pri stavbe ciest, parkovísk, letísk a iných rovinných plôch. Jednotlivé hlavné časti finišera ovplyvňujú svojou činnosťou výslednú kvalitu povrchu.

Z finišerov CAT si môžete zapožičať malé s maximálnou pracovnou šírkou do 4000 mm alebo veľké, s maximálnou pracovnou šírkou až 8000 mmm podľa toho, na čo ich potrebujete.

Máte záujem o prenájom stavebných strojov? Požičovňa stavebných strojov Zeppelin Rental je pre vás tou správnou voľbou! Či už vás čakajú práce na ceste, alebo potrebujete stroje na rozsiahle zemné práce, ťažobný priemysel, prípadne univerzálneho pomocníka, ako je napríklad taký minibager, u nás si vyberiete.