Prezentujte sa letnou terasou

0
2093

Nielen chutné jedlá a nápoje by mali upútať vašich potenciálnych zákazníkov. Ak vaša prevádzka disponuje letnou terasou, môžete zabodovať aj vďaka jej zariadeniu. Stačí mať dobré nápady a vkus a zákazníci sa k vám len tak nahrnú. Vonku predsa vždy chutí viac.

Aký nábytok vybrať na terasu

Predovšetkým pamätajte na to, že hoci je vaša terasa zastrešená, určite by ste si mali zaobstarať nábytok, ktorý je vhodný do exteriéru. Terasový nábytok by mal byť odolný, a najmä pokiaľ s ním často manipulujete (napr. ho na noc odkladáte), je vítané, ak má nízku hmotnosť a je stohovateľný. Odolnosť exteriérového nábytku však nesúvisí len s tým, že ho tak ľahko nedolámete alebo nedotlčiete. Keďže sa nachádza vonku, mal by byť schopný odolávať napríklad nepriaznivému počasiu. Isto si ani vy neviete predstaviť, že by ste pri každej letnej prehánke v čase najväčšieho návalu hostí nútili svojich čašníkov sťahovať terasový nábytok do bezpečného úkrytu.

V sortimente exteriérového nábytku objavíte množstvo štýlových kúskov, treba však myslieť na priestorové možnosti terasy, no aj miestnosti, do ktorej budete nábytok odkladať na noc či mimo sezóny. Stoly aj stoličky vhodné na terasu sa predávajú v rozmanitých materiálových, tvarových a farebných vyhotoveniach, no aby ste hostí svojou terasou nezavádzali, radšej na ňu vyberte taký exteriérový nábytok, ktorý korešponduje s charakterom vašich služieb, ale tiež aj interiéru. Zaiste by ste boli ako hosť sklamaný, keby ste sa pre podnik rozhodli pre jeho terasu s nádherným vintage nábytkom a vnútri by vás čakal šok v podobe ultra moderného vybavenia.

Stoly aj stoličky do exteriéru

Terasový nábytok si viete vyskladať podľa vlastnej fantázie a nemusíte sa báť skúšať aj netradičné kombinácie. Čím budete kreatívnejší, tým skôr okoloidúcim zariadenie letnej terasy padne do oka. Skúste napríklad ratanové stoly ladiť s hliníkovými stoličkami, resp. kovovými stoličkami. Stoly zoženiete ako celky, ale tiež si ich viete zostaviť zo stolových nôh a dosiek. Orientujte sa najmä na ľahko prenosné exteriérové stolové nohy, napr. hliníkové. Predávajú sa v štandardných výškach 72 alebo 109 cm, ku ktorým ľahko prispôsobíte aj výšku stoličky. Budete prekvapení, z akých všemožných tvarov stolových nôh si viete vyberať. Okrem hliníka sa na výrobu stolových nôh využíva aj ratan, nerez alebo liatina. Predajca vás zaiste nezabudne informovať o tom, či je jeho sortiment vhodný aj na terasu. Exteriérové stolové dosky zvládnu nápory popola, slnka, dažďa, mastnoty, ale i čistiacich prostriedkov. Vyberať si môžete zväčša z plastových alebo hliníkových stolových dosiek, ale tiež z dosiek z masívneho dreva. Pokiaľ si však nechcete robiť ťažkú hlavu z kombinovania stolových nôh a dosiek, vyberte si taký stôl na terasu, ktorý sa predáva ako celok. Masívne terasové stoly sú vhodnejšie pre priestranné terasy, rovnako ako ratanový nábytok s hliníkovou konštrukciou. Menšie terasy kaviarní, reštaurácií, cukrární či zmrzlinární príjemne osviežia kovové, príp. kovovo-drevené exteriérové stoly. Vynikajúco k nim zladíte napríklad kovové stoličky. Kovové stoličky sú dobre stohovateľné a odolávajú UV žiareniu. Ak je vaša terasa zariadená v modernom štýle, stavte na hliníkové stoličky s výpletom z PVC, majú skutočne dlhú životnosť. So sklopnými kovovými bistro stoličkami pestrých farieb vašej terase dodáte atmosféru najnavštevovanejších turistických metropol.