Rozprávková atmosféra v detskej izbe musí byť!

0
4670

Mnoho rodičov je toho názoru, že koberec do detskej izby nepatrí. Prečo? Myslia si, že poletujúce chuchvalce spôsobujú alergie, prípadne nepriaznivo pôsobia na detské zdravie. Omyl! Teda vtedy, pokiaľ je vaše dieťatko zdravé, nebojte sa siahnuť po syntetickom koberci, ktorý má výborné antistatické vlastnosti. Okrem toho nepriťahuje prach, ale naopak, odpudzuje ho, pričom starostlivosť o detský koberec je skutočne nenáročná! Znie to lákavo, však?

Do kvality sa oplatí investovať!

Kvalitné detské koberce sú zdravotne bezpečné, a to vďaka špeciálnym materiálom, z ktorých sú vyrobené. Pochopiteľne, že ak chcete, aby vám takýto koberec dlho vydržal, všetko závisí od jeho kvality. Medzi najlepšie na trhu patria jednoznačne tie prírodné, teda vlnené, no väčšina sa vyrába z umelých materiálov, ktoré sú tiež vďaka svojim vlastnostiam jedny z najobľúbenejších na trhu.

Celoplošný koberec – áno alebo nie?

Najmä mladé rodinky s deťmi uprednostňujú celoplošné koberce do detskej izby, a to najmä kvôli tomu, že tlmia hluk spôsobený neustálym pobehovaním detičiek, čím sa koniec koncov i chráni samotná dlažba. Pochopiteľne, že ide o vec vkusu, no celoplošné koberce sa vyplatia omnoho viac vzhľadom k tomu, že je pre deti príjemnejšie hrať sa na koberci, nie na podlahe.

V detskej izbe by nemali chýbať ani tapety

Ak ste už konečne vybrali súci koberec do detskej izby, čo tak ho doladiť s trendy detskými tapetami? Takto môžete vytvoriť veselú atmosféru určenú na bezstarostné hranie vašich detičiek, no taktiež oživiť interiér! Vybrať si môžete 3D fototapety, ktoré rozžiaria detské očká, ale i klasické detské tapety na stenu tých najrôznejších motívov, farieb aj vzorov! Tak čo poviete, aj vy splníte svojim detičkám sen o izbičke ako z rozprávky a vytvoríte pre ne dokonalý priestor na hranie? Veď je to také jednoduché a prekvapivo i cenovo prijateľné.