Snívate o ceste do USA? Zoznámte sa s ESTA Visa!

0
2326
passionate romantic couple kissing in front of welcome to las vegas sign.

Asi sa netreba nijako zvlášť rozpisovať o tom, prečo ľudia snívajú o Amerike. Pre podaktorých to zostáva iba doživotný sen, iní sa ho rozhodnú naplniť. Vidina dobrodružstva, lepšieho života, príležitosti a zárobku je tak silná, že jej nejde odolať. Nech už sú Vaše dôvody akékoľvek, ku krátkodobému pobytu v Spojených štátoch potrebujete vyplnený a schválený formulár ESTA. Turistom, obchodným cestujúcim, ale i tým, ktorí cez USA iba prechádzajú, pomôže s vybavením tohto potvrdenia agentúra ESTA Vista. Ak neplánujete na americkej pôde zotrvať dlhšie ako 90 dní, požiadajte o povolenie online a následne ho predložte v cieľovom mieste. V prípade trojmesačného pobytu totiž nepotrebujete oficiálne víza do Ameriky. Nevzniká Vám teda povinnosť žiadať o ne.

Odklepnutie spôsobilosti

Skutočnosť, že chcete v USA zostať iba prechodne, a teda kratšie ako 90 dní, by ste mali vedieť potvrdiť aj predložením spiatočnej letenky, prípadne cestovného lístka. Ak s tým nemáte problém, alebo ste štátnym príslušníkom či občanom oprávnenej krajiny pre ESTA bezvízový program, nie je nutné vybavovať na veľvyslanectve formálne USA víza. Autorizovaný systém ESTA slúži na overenie spôsobilosti občana vstúpiť do Spojených štátov amerických. Vychádza z amerického vládneho programu a stojí za ním Ministerstvo vnútra USA. Cieľom je detekčná kontrola záujemcu o vycestovanie. Povolenie ESTA USA je povinné od 12. januára 2009 a žiada sa oň výlučne online. Príčina takéhoto opatrenia je zjavná, keďže každý z nás zaiste pozná okolnosti, za ktorých došlo k opakovanému narušeniu americkej bezpečnosti. K vybaveniu povolenia budete potrebovať aj platný biometrický cestovný pas. Správu slovenského systému ESTA Visa má na starosti Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky. Povolenie získavate s platnosťou na dva roky, alebo kým Vám nevyprší platnosť cestovného pasu.

Dbajte na správnosť uvedených údajov

O ESTA povolenie smie žiadať iba občan toho štátu, ktorý sa považuje za plnohodnotného člena bezvízového programu. Okrem krátkodobosti Vášho pobytu, platného cestovného pasu a cestovného (prestupného) lístka sa snažte tiež o to, aby ste cestovali námornou alebo leteckou spoločnosťou, ktorá figuruje v databáze USA. Platnosť lístka nesmie končiť v susedstve USA, výnimku tvorí skutočnosť, že tam máte trvalý pobyt. Pre krátkodobé dobrodružstvo naprieč Amerikou nie sú turistické víza do USA nutné, celkom postačí dostupné ESTA potvrdenie. Podobne je to i v prípade krátkeho študijného pobytu, pracovnej cesty alebo letnej brigády. Po vstupe do krajiny Vás čaká rutinná prehliadka, ktorá rozhodne o tom, či smiete do krajiny naozaj vstúpiť. V niektorých ojedinelých prípadoch sa môže stať, že hoci ste vyplnili ESTA formulár a získali povolenie, predsa Vám je pobyt v krajiny zamietnutý. Ani toto povinné tlačivo totiž nedokáže celkom garantovať Váš bezproblémový prechod do USA. V prípade, že Vás do krajiny nevpustia, môžete žiadať o cestovné víza na príslušnom konzulárnom úrade. Aby ste predišli problémom, všetky údaje vo Vašej žiadosti o povolenie vyplňte správne. Pokiaľ totiž kompetentný štátny príslušník nadobudne pocit, že niečo nie je v poriadku, schválené povolenie môže byť ihneď zrušené. Úmyselné zatajovanie skutočnosti a udávanie nepravdivých údajov môže mať vážnu odozvu. Ak ale budete pristupovať k žiadosti seriózne, je iba malá pravdepodobnosť, že Vaša dovolenka USA, prípadne pracovná cesta, bude niečím narušená.

Nech sa páči, splňte si svoj sen a cestujte do Ameriky s vízovou agentúrou ESTA Visa. Pokiaľ nastane situácia, že Vaša žiadosť bude zamietnutá, agentúra garantuje 100%-tné vrátenie peňazí. Osobná nonstop asistencia, aktuálna validácia dát a dokumentácia v PDF formáte je k dispozícií pre každého záujemcu. Pre tých, ktorí potrebujú vycestovať expresne, je tu tzv. rýchla služba, kedy je možné vybaviť povolenie do 5 minút. Každý tiež dostane ako bonus cestovného sprievodcu veľvyslanectvom a konzulátom, no tiež tipy na cestovanie zostavené americkými leteckými spoločnosťami. Cestujte pohodlne a užite si pobyt!

Foto: © [Joshua Resnick] / Dollar Photo Club