Vaňa môže byť ozdobou dizajnovej kúpeľne, ale aj vyriešiť malý priestor.

0
2616

Pri výbere vane je dôležité uvážiť všetky požiadavky a možnosti a nájsť si vaňu s vlastnosťami, ktoré sú pre vás najdôležitejšie.

 

Základným kritériom je materiál, z ktorého je vaňa vyrobená. Klasické materiály, akým je napríklad smaltovaná oceľ, v dnešnej dobe často nahradzuje akrylát. Liaty akrylát má vysoko lesklý a neporézny povrch, ktorý sa jednoducho čistí  a udržuje.

 

Napríklad RAVAK vyrába vane, umývadlá i sprchové kúty z akrylátu s povrchovou úpravou Antibac®, ktorá je špeciálnym spôsobom ochrany pred rastom a rozmnožovaním niektorých druhov baktérií a kvasiniek.

Akrylátový povrch má z hľadiska komfortu oproti plechovej vani výhodu v tom, že je vždy pocitovo teplý, takže vaňa nechladí.

vane

Ak teda chcete zvoliť moderný materiál, vyberte si vaňu, umývadlo či sprchovú vaničku z akrylátu, alebo takzvaného liateho mramoru – zmesi rozdrveného dolomitu a živice s jedinečnými praktickými a estetickými vlastnosťami. Liaty mramor je vďaka pevnosti a odolnosti vhodný aj pre frekventované verejné priestory.

 

Do malých kúpeľní ponúka RAVAK vane už od 120 cm s možnosťou doplnenia o vaňovú zástenu, ktorá umožní  využívať vaňu aj pre pohodlné sprchovanie. Ak máte kúpeľňu malých rozmerov a vaňa sa vám tam nezmestí, môžete ju nahradiť aspoň takzvanou minivaňou – hlbokou sprchovou vaničkou s praktickým sedadlom,  ktorá umožní bezpečné a pohodlné sprchovanie celej rodine a súčasne plnohodnotnú kúpeľ aspoň pre deti.

 

Do veľkých kúpeľní  je dobré vybrať si z ponuky solitérnych a originálne tvarovaných vaní veľkých rozmerov s dĺžkou až 190 cm. Tieto vane majú veľkorysý vnútorný priestor, často vhodný i pre dve osoby. U väčšiny modelov je možné doplniť ich hydromasážnym systémom a svetelnou chromoterapiou. Tieto vane sú v ponuke v rôznych tvaroch, veľkostiach a dizajnoch. Môžete si vybrať rohovú, asymetrickú, obdĺžnikovú vaňu, alebo solitérny model určený pre umiestnenie do voľného priestoru.

 

Pre veľkú kúpeľňu je ideálna kombinácia vane a sprchového kúta. Keď pre túto kombináciu máte dosť priestoru, vaša kúpeľňa sa môže premeniť na úžasné súkromné wellness.