Tip na super zábavu počas plavby na jachte

0
686
Tip na super zábavu počas plavby na jachte
Tip na super zábavu počas plavby na jachte

Leto sa neuveriteľne rýchlo blíži a s ním aj túžba po dovolenke pri mori. V posledných rokoch sa z pojmu dovolenka pri mori stáva pojem dovolenka na mori. Nielen vplyvom pandémie sa ľudia uchyľujú na súkromné jachty, kde môžu stráviť čas len s ľuďmi, ktorých poznajú. Prenajať sa dajú menšie jachty s kapitánom alebo väčšie s celou posádkou, ktorá sa o vás postará kompletne – od údržby, cez katering až po upratovanie. Niekedy sa aj relax na jachte dokáže zmeniť na nudu. Máme pre vás tip na zábavu počas plavby.

Plaviť sa jachtou je zážitkom na nezaplatenie

Lode na predaj lákajú solventnejších ľudí ku kúpe jedného plavidla. Týchto ľudí je však menšina. Napriek tomu sa k plavbe dokážete dostať aj iným spôsobom. Napríklad prenájmom jachty spolu s kapitánom alebo tiež bez neho. Stačí, aby ste si do vyhľadávača zadali pojem jachty na predaj alebo jachty na prenájom a vyskočia vám desiatky ponúk. Dovolenka na prenajatej jachte vás vyjde menej ako all inclusive dovolenka v luxusnom rezorte. A navyše získate zážitky, ktoré sú na nezaplatenie. Najväčšou výhodou je, že vy sami si určujete, kde a koľko času strávite. Môžete sa plaviť po ostrovoch alebo dať prednosť plavbe pri pobreží spojenej s poznávaním nových miest. To všetko bez toho, aby ste sa tlačili v hoteli so stovkami cudzích ľudí. Na jachte ste v spoločnosti, ktorú poznáte, čo znamená kopec zábavy. Občas sa však aj takáto zábava zmení na nudu. Po troch dňoch zrazu pocítite, že by ste sa radi aspoň na čas od skupinky odpojili alebo túžite zájsť inam ako zvyšok vašej partie. Tieto túžby na lodi nie je možné premeniť na realitu. Alebo je to možné? Veru je. Stačí, aby ste si pred plavbou zaobstarali nafukovací motorový čln.

Preskúmate každú romantickú zátoku

S veľkou jachtou nie je možné zakotviť kdekoľvek. Nedá sa s ňou zájsť až k pláži, ktorú ste si už z diaľky zamilovali a ani k útesu, ktorý vás láka svojou farebnosťou. Čo nedokáže veľká loď alebo jachta, to dokáže nafukovací čln so silnejším motorom. Motorový čln môžete mať počas celej plavby naložený na palube alebo ho pripevniť k jachte a ťahať ho. Keď sa vám zunuje pobyt na jachte, jednoducho nasadnete do člna a odplavíte sa na malebnú pláž. Luxusnejšie gumové motorové člny sú priestranné a disponujú rôznymi vychytávkami, napríklad držiakmi na poháre alebo dokonca chladničkou. Piť vychladené šampanské v malej zátoke je splnený sen. Dávajte si pozor na to, že aj na motorové člny je nutné vlastniť preukaz. Znamená to, že ak sa chcete plaviť na člne s motorom silnejším ako 4 kW, musíte pred odchodom na more absolvovať kapitánsky kurz. Ak by ste sa s člnom plavili len vo vnútrozemských vodách, stačí vám kurz vodca malého plavidla. Vďaka nemu spoznáte každé zákutie vodných plôch na Slovensku.