Uložte si knihy prehľadne a originálne: S praktickým regálom žiadny problém!

0
1687

Všade sa vám kopia knihy a vy neviete, čo s nimi? Jednu knihu máte pohodenú na nočnom stolíku, druhá leží rozčítaná na sedačke a ďalšiu, tú, čo práve hľadáte, neviete ani za svet nájsť. Nič z toho by sa nestalo, keby vaše milované knihy mali svoje stále a zaslúžené miesto. Na prehľadnej poličke.

Regál na knihy na sto spôsobov

Políc, na ktoré si môžete odložiť vaše knihy prehľadne, ale zároveň originálne, je neúrekom. Dôležité je prihliadať ako na kvalitu materiálov, z ktorých sú regály zhotovené, tak na praktickosť ich uloženia. Knihy, po ktorých siahate denne, je lepšie vystaviť do otvorenej police, aby ste k nim mali čo možno najjednoduchší prístup. Polica môže byť pokojne aj súčasťou konferenčného stolíka, sedačky či rámu postele, je to len na vás, ako sa rozhodnete.

Rýchle riešenie pre odloženie niekoľkých kúskov kníh sú najmä menšie police a regály. Ocenia ich aj tí, ktorí ešte len začínajú samostatne bývať a kníh ani peňazí nemajú nazvyš. Navyše originálne závesné modely sú vskutku veľmi pútavým doplnkom interiéru.

Regály na knihy do každého interiéru

V prípade, že nie ste veľkí knihomoli, no tých pár knižných exemplárov, čo vlastníte, chcete mať uložené prehľadne, ideálne na jednom mieste, potom sú pre vás výhodné stojace kusy nábytku. Masívnejšie pôsobí regál na knihy so zadnou stenou, vzdušnejšie naopak otvorené policové systémy a regály na nožičkách. Mnohé sú modulové, takže si ich aj sami zostavíte, do rozmerov, aké potrebujete. Ideálne sú najmä také regálové systémy, v ktorých si môžete ľubovoľne  nastaviť výšku jednotlivých políc.

A pre vás, čo ste skôr za všetko netradičné a originálne, je tu možnosť kombinovať klasické prvky s moderným dizajnom, prípadne si aj svojpomocne zhotoviť poličku na vaše knižné poklady. Dôležité je dbať predovšetkým na jeden podstatný fakt – parametre knižnice majú zodpovedať množstvu kníh. Pokiaľ však ide o jej vzhľad, ak nie ste za bežne vyzerajúci regál z predajne nábytku, použite všetku fantáziu a kadečo zdanlivo nepotrebné, čo sa vám po dome povaľuje a niečo kreatívne vymyslite. Ak môžeme vyrábať paletový nábytok, tak prečo nie regály na knihy hoci aj z plastových prepraviek na fľaše, nie? Hlavné je, aby sa vám polička páčila a pomestili sa na ňu všetky knihy, ktoré sa na ňu zmestiť majú.