Veľkoformátová tlač má stále veľký zmysel

0
1156

Aj keď je v súčasnej dobe kladený obrovský dôraz na internetovú propagáciu, nemali by ste podceňovať ani nástroje, ako je veľkoformátová tlač. Hlavnou výhodou je, že môžete osloviť pomerne veľké množstvo ľudí. V nasledujúcich riadkoch vám predstavíme, aké formáty sú momentálne najžiadanejšie a na koho sa v danej oblasti obrátiť.

Snáď všetci poznajú billboard. Jedná sa o veľkoformátovú tlač, ktorú môžete mať hotovú kľudne do 24 hodín, a to vďaka moderným technológiám, ktoré sa pri tlači takých formátov používajú. Štandardne sa billboardy vyrábajú z BB papiera, ale nie je problém kombinácia i so svetelnou reklamou a 3D zobrazením.

Ďalší veľkoplošné formáty

V neposlednom rade sa pre veľkoplošnú tlač používajú bigboardy, u ktorých sa postupuje rovnako ako u billboardov. Hlavný rozdiel je v rozmeroch. Stretnúť sa môžete aj s megaboardom, ktorý býva často doplnený ďalšími reklamnými prvkami, ako sú svetelná logá a 3D nápisy. Ešte za zmienku stoja wallboardy, ktoré sa vyrábajú z frontlite banneru, prípadne meshu. Záleží na tom, aké poveternostné podmienky sa dajú v danej lokalite očakávať.

V kategórii veľkoformátovej tlače nájdete aj shopboard. Ako už samotný názov napovedá, nachádza sa priamo pri obchodov. Zabudnúť nesmieme ani na moderný citylight, čo je efektívne svetelné médium zdobiace obchodné centrá, pešie zóny aj autobusové zastávky.

Na koho sa obrátiť?

V danom segmente pôsobí spoločnosť RAVAFOL, ktorá má dlhoročné skúsenosti. V jej produktovom portfóliu nájdete vyššie uvedené možnosti a tiež ešte treba carwrap pre polep firemných vozidiel či retail brand v obchodoch. Veľkoformátová tlač sa odohráva v siedmich krokoch – váš nápad, ponuka firmy, objednávka, spracovanie, realizácia, montáž, odovzdaní a vaša spokojnosť. Obráťte sa teda na RAVAFOL, ľutovať rozhodne nebudete.