Výber nehnuteľnosti nebude už žiadny problém!

0
1647

Výber nehnuteľnosti je síce príjemná záležitosť, avšak i pri tej treba postupovať veľmi obozretne a na základe niekoľkých dôležitých pravidiel. Každý máme samozrejme odlišné predstavy a požiadavky o ideálnom bývaní, ale existujú zásady, ktorých by ste sa mali „držať“.

Kritéria, na ktoré sa pri výbere nehnuteľnosti určite zamerajte

Lokalita je pri výbere jedným z najdôležitejších kritérií. Niektorí ľudia preferujú bývanie v centre mesta, odkiaľ to nemajú ďaleko do práce, za kultúrnym vyžitím či do športových klubov. Treba si však uvedomiť, že ceny za bývanie sú v tomto prípade o niečo vyššie. Na druhej strane sú ľudia, ktorí milujú čerstvý vzduch a bývanie v súkromí ďaleko od ruchu mesta. Pred samotnou kúpou alebo prenájmom si treba jednoznačne stanoviť, akú lokalitu uprednostňujete práve vy.

Ak kupujete nehnuteľnosť, zásadná vec je voľba medzi bytom a rodinným domom. Záujemca o bývanie by si mal teda stanoviť svoj rozpočet a odpovedať si na otázku, či chce investovať do rodinného domu alebo bytu. Pozornosť venujte samozrejme aj veľkosti nehnuteľnosti, nákladom na bývanie či občianskej vybavenosti v danej lokalite.

Výhody realitnej kancelárie

Pýtate sa, prečo pri predaji alebo kúpe nehnuteľnosti využiť služby realitnej kancelárie? Makléri predstavujú akýsi prostredník medzi kupujúcim a predávajúcim, čo zaručuje nadhľad nad celou záležitosťou. Pokiaľ predávate byt či dom, kde ste ešte nedávno bývali alebo ešte bývate, môže sa stať, že do procesu predaja „prenesiete“ i svoju emocionálnu stránku, čo by mohlo ovplyvniť množstvo iných faktorov.

Všetky dôležité informácie o nehnuteľnostiach ponúka internetový server o realitách – www.reality.sk v svojej databáze, ktorú pravidelne aktualizuje.  Je obľúbený najmä vďaka profesionálnemu prístupu voči klientom a samozrejme i kvôli realitám, ktoré sa nachádzajú predovšetkým v atraktívnych lokalitách. Byty na predaj či domy na predaj nájdete na jednom mieste, takže si môžete z pohodlia domova prezrieť aktuálne ponuky a vybrať si tú, ktorá spĺňa vaše požiadavky. Ak napríklad hľadáte prenájom bytov  v Prešove , reality Košice alebo si hľadáte vysnívané bývanie v Martine, na výber máte z bohatej škály nehnuteľností, z ktorej si určite vyberiete! Na základe jednoduchého a podrobného vyhľadávania ušetríte i množstvo vášho času a energie.

Realitná kancelária pripraví za vás všetky podklady spojené s predajom či kúpou nehnuteľnosti, a to od vytvorenia inzerátu až po prípravu kúpnej zmluvy. Všetky právne náležitosti vybaví za vás, čo určite oceníte, keďže v práve v tejto oblasti vznikajú nezrovnalosti. „Realitka“ teda zaistí komplexný právny servis, čo je tiež jej obrovským plusom. Okrem toho ušetrí množstvo vašich nákladov a zvýši bezpečnosť predaja či kúpy.

Reality.sk sú členom Národnej asociácie realitných kancelárií Slovenska, čo je jedným z dôvodov, prečo si vybrať práve túto cestu. Odbornosť, rýchle jednanie, právna a daňová poradňa či pozitívne referencie presvedčia i vás, že ste sa rozhodli správne.

 

Obrázok: www.reality.sk