Myslite na správne osvetlenie vašej kuchyne

0
2154

Vo väčšine domácností je kuchyňa centrom diania. Nielenže v nej najmä ženy často pripravujú pochúťky pre svojich najbližších, no slúži aj ako miestnosť, kde sa celá rodina stretáva pri spoločných raňajkách, obedoch, večerách či len tak pri podvečernej káve. Aj preto je potrebné myslieť na jej správne osvetlenie tak, aby ste sa aj v tejto miestnosti cítili počas dlhých zimných večerov čo najpohodovejšie.

Aké hlavné svietidlá do kuchyne preferovať?

Svietidlá do kuchyne môžeme rozdeliť na dva základné typy – hlavné a doplnkové. To hlavné tvorí ústredné svietidlo nachádzajúce sa v strede kuchynského priestoru. Dnes sú najčastejšími voľbami v domácnostiach buď väčšie stropné svietidlá, alebo mimoriadne populárne bodové osvetlenie zabezpečujúce rovnomernú svietivosť na celej ploche kuchyne. Lustre, teda závesné svietidlá, sú skôr vhodné do jedálenskej časti, a to priamo nad kuchynský stôl. A to z jedného jednoduchého dôvodu. Tým, že mierne zasahujú do priestoru, by mohli obmedziť pohyblivosť v kuchyni, ktorá je veľmi dôležitá.

Osvetlenie kuchynskej linky je limitované ťažšou dostupnosťou

S výberom hlavných svietidiel do kuchyne určite nebudete mať problém. Na trhu je dostupné neskutočné množstvo dizajnov, z ktorých si stačí už len vybrať ten správy. Horšie je to však už so svietidlami doplnkovými. Keďže ich v kuchyni potrebujeme často nainštalovať na zle dostupné miesta, najmä na kuchynskú linku, výrazne sa nám obmedzujú možnosti. Do úvahy teda pripadajú len niektoré nástenné svietidla do kuchyne, ktorých inštalácia však môže byť náročná, alebo dnes obľúbené a často využívané LED pásy.

ledstrip05LED pásy a ich výhody

LED podsvietenie kuchynskej linky so sebou prináša množstvo výhod, ktoré sú pravým dôvodom ich frekventovaného využívania. Tou najhlavnejšou je jednoduchá montáž bez akéhokoľvek búrania či tvorby nových elektrických rozvodov. Stačí len na kuchynskú linku nainštalovať špeciálny ALU profil tvoriaci lôžko pod LED pásy s funkciou chladenia, následne do nich nalepiť samotný pás, napojiť na riadiacu jednotku, transformátor a môžete svietiť.  LED pásmi osvetlíte aj nedostupné miesta kuchynskej linky a zabezpečíte si vďaka nim vždy ostré videnie počas prípravy jedál.

Mnohé svietidlá do kuchyne vrátane podsvietenia LED pásmi nájdete aj v internetovom obchode Casca.