Ako vám pomôže SM systém? Spoznajte aj vy cvičenia pre zdravú chrbticu

0
1204
Ako vám pomôže SM systém? Spoznajte aj vy cvičenia pre zdravú chrbticu
Ako vám pomôže SM systém? Spoznajte aj vy cvičenia pre zdravú chrbticu

V dnešnej dobe má veľa ľudí problémy so svojim zdravím, viacerí trpia bolesťami chrbtice. Môže za to nedostatok pohybu, časté sedenie alebo genetika? Ľudia, ktorí vo svojej práci sedia viac ako osem hodín denne vystavujú svoju chrbticu nadmernej záťaži, a preto môžu vznikať rôzne ochorenia s tým spojené.

Jedným z najčastejších problémov, ktorými ľudia trpia je skolióza. Dnes už existujú viaceré metódy, vďaka ktorým sa vaša chrbtica môže vyliečiť a navrátiť do zdravého stavu. Jednou z nich je aj rehabilitačná metóda SM systém. Vďaka tejto metóde, ktorá je stále rozširovaná môžete vyriešiť nie len problémy so skoliózou, ale pomáha aj pri rôznych iných diagnózach ako napríklad pri liečbe hernie disku. Prečo by ste teda mali začať aj vy pravidelne cvičiť pomocou tejto metódy?

Ako správne cvičiť

SM systém je kombinovaný spôsob cvičenia, pričom jeden alebo viacero svalov posilňujete a ďalšie svaly relaxujú. Na základe tejto metódy sa vám pod správnym dohľadom špecialistov pomôže vyformovať správne osové postavenie tela a vy budete mať vybudovaný zdravý fyziologický pohyb. Pravidelným cvičením môžete dosiahnuť viaceré výsledky, naučíte sa zdravej chôdzi, správnemu držaniu tela a dosiahnete aj regeneráciu kĺbov a relax chrbtových svalov.

Výhody skupinového cvičenia

Keď už chcete ísť do zdravého štýlu naplno, prečo to neskúsiť v skupine? Skupinové cvičenie na skoliózu bude pre vás prínosom, a vy ho môžete využiť, ak už nie ste začiatočníkom alebo pokiaľ netrpíte akútnymi bolesťami. Spoločnosť AF REHAB pre vás ponúka skupinové cvičenia SM systému, ktoré sú pod vedením špecializovaných odborníkov, a vďaka ktorým sa budete môcť plne venovať svojej chrbtici a nebudete na to samy. Budete mať podporu skupiny rovnako ako aj starostlivosť odborníkov.