Cítite sa ráno unavený? Skoncujte s tým raz a navždy!

0
1787

Každý večer sa snažíte ísť čo najskôr do postele, aby ste sa poriadne vyspali a neboli ste ráno unavený tak, ako zvyčajne? Občas sa však môže stať, že toto jednoduché pravidlo nedodržíte, pretože sa bojíte, že vám niečo unikne, neodpíšete kamarátke na Facebooku alebo si nestihnete pozrieť ďalšiu časť vášho obľúbeného seriálu. Aj v tomto prípade máte možnosť kvalitne a plnohodnotne sa vyspať, len treba vedieť ako.

Vyvetrajte!

Pred tým, ako si ľahnete, otvorte dokorán okno aspoň na 5 minút a poriadne prevetrajte vašu izbu. Nezáleží na tom, či je vonku plusová alebo mínusová teplota, prísun čerstvého vzduchu potrebujete! Ideálne je, ak si dáte bavlnené ponožky, pretože studené chodidlá vám môžu brániť v zaspávaní, čiže na to pozor!

Pravidelný režim

Ako už bolo spomenuté v úvode, niet nad pravidelný režim. Povedzte si, že každý večer budete o 22:30 v posteli, a to za akýchkoľvek okolností. Telo potrebuje pravidelný rituál a pokiaľ mu ho dáte, navyknete si naň. Okrem toho sa budete cítiť zdravšie, vitálnejšie a koniec koncov i krajšie.

Príjemná vôňa musí byť!

Vedeli ste, že aj taká vôňa má vplyv na naše zmysly? Po sprche sa natrite vašim obľúbeným telovým krémom či olejčekom, ktorý bude rozmaznávať vašu pokožku. Keď si ľahnete, budete cítiť príjemnú sviežu vôňu, ktorá vás koniec koncov uspí a vy sa zobudíte ako znovuzrodený.

Pohárik vínka jednoznačne áno!

Pohárik vínka, ktorý si vypijete pri obľúbenom filme je ďalší skvelý spôsob, ako podporiť zdravý a tuhý spánok počas celej noci. Pochopiteľne, že nehovoríme o fľaši vína, či tvrdého alkoholu, ktorý by mal pre váš organizmus opačný efekt. Vyhnite sa tiež mastným jedlám, ktoré môžu spôsobovať problémy so zaspávaním a aspoň dve hodiny pred spaním už nejedzte. Ak by ste predsa len dostali na niečo chuť, nič nepokazíte ľahučkým šalátom, kúskom jablka či kockou horkej čokolády.

Čaj na upokojenie

Ak ste mali nabitý deň, plno práce a starostí, niet divu, že doma chcete mať pokoj. K tomu vám pomôže šálka mätového alebo zeleného čaju, ktorý má skvelé povzbudivé účinky! Okrem toho sú bylinkové čase mimoriadne prospešné pre ľudí, ktorí trpia nervozitou, bolesťami hlavy, nespavosťou či žalúdočnými problémami. Z toho vyplýva, že denne by sme mali vypiť aspoň 2 šálky čaju, no ak by ste na to predsa len zabudli, doprajte si ho aspoň večer pred spaním.

Športujte

Vedeli ste, že nielen ranný, ale aj večerný beh má perfektný vplyv na naše fyzické i psychické zdravie? Zbavíte sa tak negatívnych myšlienok, odreagujete telo i myseľ a koniec koncov tým spevníte svalstvo, ba dokonca schudnete nejaké to kilečko navyše. Podporte váš kardiovaskulárny systém, činnosť mozgu a ďalšie dôležité funkcie, bez ktorých by náš organizmus nemohol fungovať a uvidíte, že sa ráno zobudíte plný energie!