Podľa čoho si vybrať nový smartfón

0
1182

Kúpa nového telefónu nie je jednoducho úlohou a to hlavne keď sa do jednotlivých parametrov nevyznáte. Dôvodov prečo sa nenechať zlanáriť prvou reklamou, ale zistiť si o konkrétnom produkte čo najviac relevantných informácií je viacero. Preto sme sa rozhodli sme Vám priniesť 3 cenné rady ako si vybrať telefón.

Zistite čo vlastne chcete

Ak ste sa rozhodli kúpiť nový telefón alebo iný gadget tak tým najväčším problémom častokrát býva, že nevieme čo chceme. Každý z nás kladie dôraz na iné parametre. Niekto chce kvalitný fotoaparát a pozerá sa na megapixely, paradoxom však je, že dôležitejšia informácia, ktorá Vám povie o kvalite fotografií je typ snímača či priepustnosť svetla. Pre iného je zas dôležitý displej, a preto by sa mal pozerať na to či sa jedná o LCD alebo Amoled panel a v neposlednom rade rozlíšenie displeja. Inými slovami, na začiatku je dobré si zadefinovať čo vlastne chcete. Bez toho sa ďalej neposuniete, teda ak nechcete kúpiť „blbosť“, ktorá síce môže byť kvalitná, ale nie vhodná práve pre Vás.

Porovnávajte

Keď ste sa rozhodli čo vlastne chcete tak začnite porovnávať produkty, o ktoré máte záujem. Dnes existuje viacero výrobcov zariadení, ktorí majú nastavenú rôznu politiku. Dobrým príkladom je napríklad spoločnosť Xiaomi, ktorá nedávno predstavila smartfón Xiaomi Mi 9. Ich politika je, že maximálna marža, s ktorou pracujú je 5% (pozn. redakcie: marža v prospech výrobcu). Vo výsledku tak koncová cena pre zákazníkov je veľmi priaznivá, a v pomere cena:výkon ponúka funkcie z oveľa drahších zariadení. Má to však háčik, v telefóne sa zobrazujú z času na čas reklamy. Spoločnosť takto naháňa „stratený“ zárobok. Pre niekoho to nie je problém, ba naopak akáto politika im priam vyhovuje. Inými slovami je dobré si spraviť výber produktov, o ktoré máte záujem a následne ich medzi sebou porovnať. Získate tak prehľad pozitív a negatív. Už je potom len na Vás čo uprednostníte.

Neskočte na lacnú cenu, tá nie je všetkým

Lacná cena je sama o sebe fajn, uvíta ju každý z nás. Má však v mnohých prípadoch niekoľko háčikov. Veľa e-shopov tlačí na nízke ceny čím nie len dehonestujú svoju prácu a „pokrivujú“ trh, ale zároveň nie sú schopné ponúknuť dodatočné služby v požadovanej kvalite. Štatisticky niekoľko % zariadení z konkrétnej produktovej línie je kazových, či chceme alebo nie. Niekedy sa stane, že táto smola padne na Vás, a potom zistíte, že v cene produktu nie je žiadna ďalšia služba. Preto sa pozerajte po kvalitných obchodoch. Väčšina z nich ponúka ako mobily online či iné produkty za rozumnú cenu, nie za odtrhnutú od reality, môžete ich vyselektovať napríklad na základe existujúcich recenzií kde používatelia sami píšu, kto ponúka aj „dodatočné“ služby v dostatočnej kvalite. Nestane sa Vám potom to, že obchod nekomunikuje, vybavuje vaše požiadavky pomaly a podobne.

Zdroj: TS