Proteínové koktaily a ich význam pri chudnutí

0
908

Bielkoviny, alebo inak proteíny, zohrávajú pri chudnutí či naberaní svalov dôležitú úlohu. Avšak ich dôležitosť nespočíva len vo vývine svalov, vlasov alebo kože. Sú základným zdrojom energie pre všetky bunky nášho tela, ale podieľajú sa aj na tvorbe protilátok, niektorých hormónov a na tvorbe a regenerácii tkanív v ľudskom organizme. Spolu s tukmi, sacharidmi a tiež vodou tvoria akčnú štvorku a naše telo by si bez nich nedokázalo poradiť.

Cvičenie a cielená regenerácia v kombinácii s proteínovými koktailmi

Naše telo získava proteíny zo stravy alebo tiež z rôznych výživových doplnkov. Pokiaľ nevydávame zvýšenú fyzickú aktivitu, ich prísun z potravy je postačujúci na bežný chod organizmu. Avšak pokiaľ sme sa dali na cestu chudnutia, ktorého súčasťou je aj primeraná fyzická aktivita, dostatočný prísun proteínov by sa mal stať neoddeliteľnou súčasťou našich stravovacích návykov. Pokiaľ si však niekto myslí, že len vďaka bielkovinám schudne, nie je to celkom tak. Dôvodom, že chudneme, je zmena nášho jedálnička, resp. deficit prijatých kalórií. Proteínom vďačíme za to, že okrem straty tuku si udržíme viac svalovej hmoty, ktorá nám potom následne bude pomáhať pri ďalšom zhadzovaní kíl.

A práve tu sa otvára priestor pre proteíny vo forme koktailov. Proteínové koktaily Herbalife Nutrition sú prospešné nielen na tvorbu svalovej hmoty počas chudnutia, ale ich význam je obzvlášť dôležitý po cvičení. V čase regenerácie organizmu totiž fungujú ako zásobáreň živín pre naše rastúce a formujúce sa svaly. Príjem bielkovín pred cvičením alebo po cvičení dodá nášmu telu dostatočný prísun materiálu na stavbu svalov, ale tiež na regeneráciu síl pre ďalší tréning. Proteínový kokteil je len výživový doplnok. Množstvo bielkovín, ktoré človek potrebuje k svojmu životu, za predpokladu, že necvičí až tak tvrdo, mu postačuje, pokiaľ ich prijíma len zo stravy. Vynikajúcimi zdrojmi bielkovín sú mäso, vajcia, mlieko, ale aj ryby, orechy, strukoviny a niektoré druhy obilnín. Takže pomerne široko zastúpená paleta potravín, ktorá pri rozumnom rozvrhnutí dodá nášmu telu dostatok bielkovín, ale aj ostatných dôležitých prvkov.

Vďaka proteínovým koktailom smerujete k lepším výkonom

Herbalife Nutrition vie, že pitie proteínových koktailov má pri chudnutí svoje opodstatnenie. Samozrejme, chudnúť môžeme aj bez dodatočného prísunu proteínov formou doplnkov. Avšak pokiaľ je naším cieľom aj formovanie postavy, bez bielkovín sa nikam nedostaneme. Ďalším dôležitým faktom je tiež naše odhodlanie a dostatok nových síl na cvičenie. Tu je úloha proteínových koktailov Herbalife Nutrition vopred daná a ich pitie nám naozaj môže pomôcť vydržať ten náročný proces zhadzovania kíl a postupne sa dostať k vysnívanej postave.