Výber ideálneho matracu je dôležitý!

0
1087

Pokojný spánok je nevyhnutný na to, aby ste zostali zdravý a šťastný. Ak však spíte nepokojne, prípadne vás trápia bolesti a stuhnutosť svalov, je na čase vymeniť starý matrac za nový.

Výber matracu podľa typu materiálu

Otvorené pružinové matrace: Tieto typy matracov sú známe aj ako otvorené matrace. Obsahujú jeden dlhý kus kovového drôtu stočeného do mnohých pružín. K dispozícii je tiež drôt, ktorý udržuje tvar a poskytuje istú štruktúru.  Sú najvhodnejšie pre hosťovské izby alebo ako matrace pre deti, kde sa používajú občas alebo je potrebné ich pravidelne vymieňať. Výpredaj matracov by ste si však nemali nechať ujsť, keďže môžete získať kvalitný matrac za priaznivú cenu.

Klasické pružinové matrace: Tento typ matracov je kvalitnejší a je vyrobený z jednotlivých malých pružín umiestnených v špeciálnom vrecku. To znamená, že každá pružina sa pohybuje nezávisle a poskytuje väčšiu podporu ako pružina otvorená. Podľa vašich preferencií si môžete zakúpiť mäkké, stredné alebo pevné varianty, ktoré sú priedušnejšie ako tvrdé penové alebo latexové matrace.

Matrace z pamäťovej peny: Tieto moderné matrace sú vyrobené z pamäťovej peny, ktorá je tvarovateľným materiálom, ktorý tiež reaguje na teplotu a hmotnosť osoby. To znamená, že sa formuje do tvaru tela a absorbuje váhu a zmierňuje tlak na kĺby. Nie každému sa však páči „potápajúci sa“ pocit, ale je ideálny pre tých, ktorí potrebujú podporu chrbtice počas celej noci.

Latexové matrace: Ako už samotný názov napovedá, tieto matrace sú vyplnené latexovou penou, ktorá je priedušným materiálom, takže sa v noci nebudete prehrievať. Matrac je tiež mimoriadne odolný a mal by vám vydržať niekoľko rokov. Je dokonca ideálnou voľbou aj pre ľudí, ktorých trápia alergie. Ak chcete, aby vám váš matrac vydržal viac ako desať rokov, nezabudnite na matracový chránič vyrobený zo 100% bavlny.