Ako ju dostať i bez slov?

0
2127

Celkom bez slov to asi nepôjde, ale reč tela Vám môže pri hľadaní partnerky veľmi pomôcť. Na prvý pohľad sa možno zahľadí do Vašich krásnych modrých očí alebo svalnatých paží, no väčšinou to nestačí a táto „zbraň“ môže poslúžiť len na začiatku. Bolo by to veľmi plytké uspokojenie, keby si dotyčná osoba vystačila iba s týmito prednosťami. S rečou tela to nemá nič spoločné. Skúsme sa však teraz zamerať práve na neverbálne prejavy, akými sú mimika, gestikulácia, pohyby tela a Váš postoj. Ak neviete, ako Vaše telo využiť, ponúkame Vám malý rýchlokurz. Nezabudnite však, že reč tela je väčšinou podvedomá, no ak ju budete poznať, môže to byť pre Vás iba plusom.

Prvý dojem

Dajte si záležať. Nič nemôže pôsobiť strojene a falošne, lebo väčšina žien Vás určite odhalí. Prvý dojem je veľmi dôležitý, pretože buduje sympatie. Ak ste na začiatku pôsobili ako arogantný a sebavedomý mladík z baru, len veľmi ťažko si Vás bude partnerka vedieť predstaviť ako romantického spoločníka.

Telo

Ak sa Vám partnerka páči a chcete jej dať najavo, že sa s ňou cítite dobre, vyjadríte to tak, že natočíte svoj trup i nohy smerom k nej a budete sa jej dívať do očí. Vaše ruky na stole alebo podopieranie si brady môže naznačovať, že Váš objekt záujmu práve skúmate. To, čo Vám prebieha mysľou Vaša partnerka neodhalí, no určite by ste nemali na ňu pridlho zízať, aby sa necítila nepríjemne.

Zaujímajte sa o ňu

Len ťažko budete partnerke vysvetľovať, že Vás zaujíma, keď budete pozerať „do blba“. Ak bude Váš pohľad prelietavý, alebo nebodaj, ak Vaše oko zaujme iná kráska v okolí, prehrali ste. Hovorí sa, že človek dokáže čítať z očí a niečo na tom určite je. Vaše pohľady z očí do očí by nemali byť ani príliš časté, ani príliš dlhé. Všetko s mierou.

Nohy

Vedeli ste, že aj nohy vedia rozprávať? Ak budete s Vašou novou známou sedieť naširoko, vyjadruje to Vaše sebavedomie a ohraničovanie si svojho miestečka. Vaše prekrížené nohy znamenajú záujem a otvorenosť v komunikácii, naopak, Vašu uzavretosť a neistotu prezradia nohy pod stolom smerujúce dozadu pod kolená.

Čomu sa vyhýbať?

  • Prekrížené ruky a nohy všeobecne znamenajú uzavretosť, no nepomýľte si tieto prejavy s pocitmi zimy, kedy každý prirodzene prekríži ruky a schúli sa, aby sa zahrial.
  • Zaťaté päste pôsobia agresívne.
  • Silné stisnutie ruky síce môže znamenať Vašu väčšiu silu, no vyjadruje aj miernu nadradenosť, navyše, ak je stisk ruky ešte prekrytý Vašou dlaňou navrchu, ešte viac podčiarkne Vašu snahu o dominanciu.
  • Zlé držanie tela zasa môže prezrádzať Vašu ustráchanosť, neistotu a bojazlivosť.
  • Zvraštené obočie nielenže pridá vrásky, ale Vaša partnerka bude mať pocit, že s ňou nesúhlasíte. Naopak, otvorte Vaše oči a partnerka si možno konečne všimne, akej sú farby, no hlavne tým dáte najavo Váš záujem, obdiv alebo prekvapenie.
  • Falošný úsmev neznamená nič dobré, takže radšej sa na nič nehrajte, a keď sa Vám niečo smiešne nezdá, tak sa nesmejte.
  • Zabudnite na zlozvyky ako šťukanie perom, klopkanie prstami po stole, nervózne podupkávanie nohou, neustále pozeranie na hodinky, kontrolovanie mobilu a neustále oblizovanie pier. Áno, je to sexy, ale nie stále. Najmä, ak nie ste si istý, či sa partnerke páčite. Vtedy ju týmto gestom akurát môžete odplašiť a znechutíte sa jej.
  • Prílišné gestá, oháňanie sa a rozhadzovanie rukami, pôsobia chaoticky.

Na záver už iba toľko – nezabudnite na milý, nevtieravý a prirodzený úsmev, ktorý často vyrieši viac, ako si myslíte.

Zdroj: spolocenskaetiketa.sk, zena.pravda.sk

Foto: sinnue.com